Strona główna/Archetti/Aktualności/Archetti - Z Krainy Baśni - omówienie programu
24/04 2020
#Archetti

Archetti - Z Krainy Baśni - omówienie programu

„Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami…..” Tak rozpoczyna się prawie każda bajka. To między innymi dzięki czytaniu bajek dziecko poznaje kulturę, obyczaje, historię, uczy się rozumieć świat, w którym żyje, a także rozwija wyobraźnię i pogłębia swoje zainteresowania. Czytanie bajek wyzwala również różnego rodzaju emocje, pozwala odreagować napięcia oraz zaspokajać podstawowe potrzeby, a nawet pozwala spojrzeć na problem z innej strony.

Kto z nas nie lubi bajek? Któż z nas nie wspomina z rozrzewnieniem czasów, kiedy to czytana przez rodzica, babcię czy dziadka bajka wprowadzała nas w świat fantazji, w krainę niezwykłych zdarzeń i postaci, dla których zawsze było szczęśliwe zakończenie?

Archetti Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna podjęła się również i takiego zadania – opowiadania bajek dźwiękami. Film, który Państwu prezentujemy złożony jest z fragmentów koncertu, który odbył się 24 stycznia 2014. Archetti Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna pod batutą Mateusza Walacha wystąpiła wraz z solistami z Wrocławia: Magdaleną Zawartko i Filipem Małkiem, a piosenki jakie wtedy zabrzmiały pochodzą z bajek, baśni i musicali: Pinokio, Aladyn, Herkules, High school Musical, Tarzan, Królewna Śnieżka, Anastazja, Mary Poppins oraz Dzwonnik z Notre-Dame. Partię solową na puzonie wykonał Bartosz Pernal, który równocześnie jest autorem aranżacji wszystkich utworów.

dogóry