Strona główna/Archetti/Aktualności/Archetti Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna - koncert (..)
04/05 2017
#Archetti

Archetti Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna - koncert 21.05.2017

Znów przyszedł maj, a z majem bzy i – jak zwykle w maju – koncert Archetti w towarzystwie solistów! Kwiecień był dla nas miesiącem spod znaku koncertów skrzypcowych, a teraz zaprosiliśmy do współpracy znakomitą harfistkę Annę Scheller oraz flecistkę Martynę Majdę – Mańkę. Oczywiście będzie również okazja do wysłuchania utworu z wiodącą rolą skrzypiec – w duecie wystąpią Agata Kmak oraz Julia Kołpanowicz, a także pojawi się kwartet smyczkowy w składzie Julia Nikoliszak i Joanna Kupczak – skrzypce, Martyna Dziechciarz – altówka, Jakub Wyciślik – wiolonczela.

Program koncertu jest bardzo zróżnicowany, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Anna Scheller to harfistka młodego pokolenia, która ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów na konkursach i festiwalach zarówno w kraju, jak i zagranicą. Wraz z Anną Wykonamy „Koncert na harfę, 2 skrzypiec i wiolonczelę” XVIII – wiecznego kompozytora Jeana – Baptiste Cardona. Następnie będziemy towarzyszyć Martynie Majdzie – Mańce w „Koncercie d-moll na flet i orkiestrę” Carla Philippa Emanuela Bacha. Martyna jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, prowadzi ożywioną działalność artystyczną biorąc udział w rozmaitych projektach oraz udziela się jako pedagog.

Zagramy dla Państwa dwie kompozycje Ralpha Vaughana – Williamsa. Pierwsza z nich to „Fantazja Greensleeves” oparta o XVI – wieczną angielską piosenkę, którą możecie państwo kojarzyć z naszych koncertów, ponieważ inny kompozytor, Gustav Holst, wykorzystał ją w swojej „Suicie świętego Pawła”. Ponadto wykonamy wraz z kwartetem smyczkowym w składzie Julia Nikoliszak, Joanna Kupczak, Martyna Dziechciarz i Jakub Wyciślik „Fantazję na tematy Thomasa Tallisa”. Jest to wyjątkowe dzieło przeznaczone na dwie orkiestry smyczkowe oraz kwartet. Melodie tkane niczym na szydełku łączą się ze sobą w niesamowitych harmonicznych pejzażach, które poruszą każdego melomana. W programie znajdzie się również wirtuozowskie „Divertimento” Igora Frołowa, które wykonamy z towarzyszeniem duetu Agata Kmak i Julia Kołpanowicz. Będzie to mocny energetyczny akcent tego koncertu.

Archetti Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna wystąpi pod batutą Macieja Tomasiewicza. Serdecznie zapraszamy na koncert!

Koncert odbędzie się 21 maja 2017 o godzinie 17.00 w Sali Koncertowej w siedzibie Archetti przy ul. Wiosny Ludów 1 w Jaworznie – Jeleniu. Bilety w cenie 25 zł normalny i 15 zł ulgowy do nabycia w siedzibie Orkiestry oraz przez internet, przelewem nr konta: 39 1240 1356 1111 0010 3226 3515

"ARCHETTI" ORKIESTRA KAMERALNA MIASTA JAWORZNA ul. Wiosny Ludów 1; 43-608 Jaworzno. W tytule przelewu należy podać swoje imię, nazwisko, adres e-mail i tytuł wpłaty (Koncert Archetti 21.05.2017). Po dokonaniu przelewu zostanie wysłana na Państwa adres e-mail wiadomość zwrotna z potwierdzeniem zapłaty. Bilety do odebrania będą przed koncertem po uprzednim okazaniu dowodu tożsamości. Do zobaczenia!

dogóry