Strona główna/Archetti/Aktualności/Koncert Archetti - 10 marca
06/03 2019
#Archetti

Koncert Archetti - 10 marca

Idzie luty kuj buty - jak mówi staropolskie przysłowie! My ten miesiąc poświęciliśmy na szlifowanie wiosennej muzycznej ofensywy. Kiedy dzieciaki szalały podczas ferii, Orkiestra Archetti przygotowywała programy na koncerty drugiej części sezonu artystycznego. Pierwszy z nich odbędzie się już 10 marca 2019 w naszej siedzibie. Wiosnę będziemy witać muzyką między innymi Vivaldiego, Pucciniego, a także Respighiego.

Ottorino Respighi to jedna z najważniejszych postaci muzyki włoskiej XX wieku. Urodzony pod koniec XIX wieku kompozytor z jednej strony ulegał wpływom „nowej muzyki”, z drugiej jednak nie bał się sięgać po styl klasyczny. Stile clasico odnaleźć możemy między innymi w kompozycji „Antische danze et arie per liuto”, która to zabrzmi na naszym marcowym koncercie.

Antonio Vivaldi to twórca jednych z najsłynniejszych tematów w historii muzyki. Któż nie kojarzy letniej burzy lub śpiewu ptaków z jego „Czterech pór roku”? Tym razem jednak wybraliśmy inną odsłonę Vivaldiego - „Sinfonia G-dur RV 146” znajdzie się w programie marcowego koncertu Archetti.

Oprócz tego zaprezentujemy Państwu „Intermezzo z Rycerskości wieśniaczej” Pietro Mascagniego, a także „Chryzantemy” Pucciniego.

Jak sami Państwo widzą, w marcu szykujemy poważną dawkę włoskiej muzyki! Ale nie mogło oczywiście zabraknąć w tym wszystkim naszych rodzimych twórców. Dzięki współpracy z PWM w ramach programu Tutti.pl, po raz kolejny mamy okazję odkrywać polską muzykę. Tym razem na warsztat wzięliśmy „Arię i Perpetuum mobile” Jana Krenza. Artysta wszechstronny - doskonały dyrygent i kompozytor. Uczeń i współpracownik legendarnych postaci polskiej muzyki - Kazimierza Wiłkomirskiego, Kazimierza Sikorskiego, czy Grzegorza Fitelberga.

Jesteśmy przekonani, że po takiej dawce muzycznych wrażeń wiosna zagości nie tylko w naszych i Państwa sercach, ale również za oknem! Serdecznie zapraszamy 10 marca do naszej siedziby przy ul. Wiosny Ludów 1 w Jaworznie. Bilety w cenie 25zł można nabyć przez Internet, w siedzibie Archetti oraz na godzinę przed koncertem. Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi ofertami - „Senior w kulturze” oraz „Młodzi w kulturze”, szczegóły na stronie www.archetti.pl

dogóry