Strona główna/Archetti/Aktualności/Koncert Bartłomiej Fraś & Gabriela Stanisz
30/09 2019
#Archetti

Koncert Bartłomiej Fraś & Gabriela Stanisz

XXIX Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych

Mamy to szczęście, że żyjemy w takim miejscu na Ziemi, gdzie jesień, mimo, że zwiastuje nadejście zimy, kojarzona jest z ferią barw, ciepłem i słońcem. Czasem jednak tłem dla wolnych popołudni jest zimny wiatr i deszcz. Na każdą pogodę Archetti ma do zaoferowania wydarzenia, które rozjaśnią nawet najbardziej niedogodny dzień. 17 października o godzinie 17.00 do naszej siedziby zawita duet Bartłomiej Fraś & Gabriela Stanisz, którzy zaprezentują się Państwu w ramach cyklu Silesia prezentuje organizowanego przez Instytut Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia. 

Bartłomiej Fraś jest studentem w klasie skrzypiec prof.dr.hab. Szymona Krzeszowca na Akademii Muzycznej w Katowicach. Objęty jest programem stypendialnym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na swoim koncie ma główne nagrody konkursów skrzypcowych „Młody Paganini” w Legnicy, im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie, „Talenty Skrzypcowe 2017” w Poznaniu, a także Enkor International Competition w Londynie. Pianistka Gabriela Stanisz kształci się w katowickiej AM pod kierunkiem prof. Wojciecha Świtały. Również jest stypendystką Ministerstwa Kultury, a jej gra została doceniona na szeregu polskich i zagranicznych konkursów,  na których Gabriela zdobywała laury (Rzym, Konin, Rzeszów, Żagań, Jasło). Współpraca młodych muzyków zaowocowała nagrodami na konkursach kameralnych w Gdańsku, Bydgoszczy i Łodzi.

Podczas recitalu w Jaworznie, Gabriela i Bartłomiej wykonają trzy utwory, wśród których znajdziemy kompozycje Franza Schuberta, Eugene Ysaye oraz Ludwiga van Beethovena. Młodzi artyści zaprezentują się w duecie, a także będziemy mieli okazję usłyszeć skrzypce solo.

Niejednokrotnie inspiracją do napisania utworu stawało się doznanie kompozytora, zasłyszana opowieść, a często też zobaczony obraz. Doskonałym dopełnieniem pięknych dźwięków będą wspaniałe prace malarskie, które oglądać będzie można w ramach wernisażu towarzyszącego koncertowi. Dzieła artystów, którzy na co dzień goszczą w najbardziej znanych galeriach, zawitają tym razem do naszych murów, aby cieszyć oczy pięknem barw i fascynować spojrzeniem malarzy na świat. Serdecznie zapraszamy na ucztę dla oczu i uszu - z pewnością ten koncert na długo zostanie w Państwa pamięci

17 Października 2019 godzina 17.00 Sala Kominkowa Archetti, wstęp wolny.
dogóry