Strona główna/Archetti/Aktualności/Warsztaty Skrzypcowe z prof. Łukaszem Błaszczykiem - BRAK (..)
09/02 2020
#Archetti

Warsztaty Skrzypcowe z prof. Łukaszem Błaszczykiem - BRAK WOLNYCH MIEJSC

Sezon jubileuszowy Orkiestry Kameralnej Archetti obfituje w wiele wyjątkowych wydarzeń. Chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszą dumą i radością z 10-lecia ustanowienia Archetti samodzielną instytucją kultury nie tylko poprzez muzykę płynącą ze sceny, ale również poprzez wydarzenia, które niejako wpisały się już na stałe w profil działania orkiestry. Edukacja muzyczna była dla nas od zawsze istotnym elementem naszych działań. Tym razem chcemy zaprosić młodzież, która na co dzień kształci się w sztuce wiolinistyki, na warsztaty z wybitnym pedagogiem prof. Łukaszem Błaszczykiem.

Profesor Łukasz Błaszczyk był już naszym gościem, kiedy to zasiadał w jury Ogólnopolskiego Konkursu Młodego Skrzypka Archetti. Tym razem zawita do nas w marcu w roli dyrygenta (koncert 15 marca), a przy okazji podzieli się z młodymi skrzypkami ogromem swojej wiedzy na temat gry i instrumentu.

Łukasz Błaszczyk to absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej oraz Konserwatorium Muzycznego w Enschede. Swój warsztat kształcił pod okiem takich skrzypcowych autorytetów jak między innymi Zakhar Bron, Iwona Wojciechowska, Aleksander Kramarov. Jest zdobywcą rozlicznych nagród na konkursach w Polsce i na świecie, a jednym z nich jest tytuł laureata i najlepszego polskiego uczestnika na XI Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Koncertuje zarówno jako solista, jak i kameralista, prowadzi intensywną działalność pedagogiczną. Jest profesorem oraz kierownikiem Katedry Instrumentów Smyczkowych na Akademii Muzycznej w Łodzi. W rodzimej uczelni zainicjował również powstanie orkiestry smyczkowej PRIMUZ, którą prowadzi zarówno na stanowisku szefa artystycznego, jak i koncertmistrza. Warsztaty z tak wszechstronnym muzykiem z pewnością będą niezapomnianym przeżyciem i doświadczeniem pouczającym w wielu dziedzinach.

Do udziału w warsztatach zapraszamy młodych skrzypków kształcących się w szkołach muzycznych I i II stopnia oraz studentów. Jedna lekcja podczas warsztatów trwa 60 minut. Warsztaty odbędą się od 11 do 13 marca 2020 w godzinach popołudniowych.

Koszt uczestnictwa zależy od ilości lekcji.

Przy wyborze 1 godziny koszt lekcji to 140 zł/godzina, przy wyborze 2 lekcji 130 zł/godzina, przy wyborze 3 lekcji 120 zł/godzina.

Zgłoszenia do udziału w warsztatach przyjmowane będą pod adresem: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ  w terminie do 2 marca br.  Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest uiszczenie zapłaty w terminie do 2 marca br. W tytule przelewu należy wpisać imię  i nazwisko uczestnika oraz telefon kontaktowy. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie/dyplom udziału w warsztatach.

dogóry