Strona główna/Wydarzenia/Aktualności/10 lat Archetti Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna
27/05 2020
#ATElier

10 lat Archetti Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna

Już od dekady budują twórczy zespół, inspirują słuchaczy, sięgają po prestiżowe wyróżnienia oraz przyczyniają się do popularyzacji edukacji muzycznej dzieci i młodzieży. “Archetti” Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna świętuje dziesięciolecie swojego istnienia. Choć obchody jubileuszu przypadły na inny czas niż można byłoby sobie tego życzyć, dyrekcja, muzycy oraz wszyscy pracownicy tej artystycznej instytucji kultury przyjmują spływające do nich życzenia i wyrazy uznania z ogromną radością.

Jednym z takich bezcennych prezentów są podziękowania autorstwa Pani Anny Lichoty - Wiceprzewodniczącej Rady Miasta Jaworzna, działaczki na rzecz lokalnej społeczności i dobrego ducha wspierającego działalność orkiestry. Okolicznościowe wyróżnienie zostało złożone na ręce Marzenny Synowiec piastującej funkcję dyrektora “Archetti”, dzięki której pasji, zaangażowaniu i codziennej pracy orkiestra osiągnęła tak wiele spektakularnych sukcesów.

Czego można życzyć członkom “Archetti” na kolejne lata działalności? Najlepiej - podążając za słowami Pani Anny Lichoty - winszować im wytrwałości w artystycznych działaniach oraz szybkiego powrotu do występów przed publicznością, którą tak bardzo kochają. Niezmiernie ciesząc się z ostatnich dokonań orkiestry - do których bez wątpienia należy otrzymanie dotacji w ramach programu grantowego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Kultura w sieci” - trzymamy także kciuki za kolejne wielkie osiągnięcia.

dogóry