Strona główna/Wydarzenia/Aktualności/Co słychać w zakamarkach ATElier Kultury?
09/04 2021
#ATElier #ATElier

Co słychać w zakamarkach ATElier Kultury?

Przy ulicy Wiosny Ludów nasze instruktorki Kasia, Asia, Gosia i instruktor wokalny Boguś przygotowują dla Was zajęcia online, które możecie realizować w domowym zaciszu. Ależ oczywiście, że tęsknimy za Wami! Jak zwykle jesteśmy w wielkiej nadziei, że dzieci, młodzież i dorosłe grupy bezpiecznie powrócą już za chwilę, by tworzyć z nami kulturę. Na razie jednak musimy być w kontakcie na odległość.

Pani Kasia – nasza głowa pełna pomysłów, codziennie zaskakuje Nas ciekawymi realizacjami plastycznymi. Pani Kasia, dba o różnorodność prac, tak żeby każdy znalazł coś dla siebie. Często używa materiałów, które macie w domu! Również materiałów recyklingowych, ponieważ dbanie o ekologię jest bardzo ważne! Gorąco zachęcamy do tworzenia ozdób, kartek, zwierzątek z przeróżnych materiałów plastycznych! Oprócz tego Kasia jest w stałym kontakcie, ze swoimi najmłodszymi plastycznymi talentami i czasem tworzą coś razem, mimo odległości. Jeśli masz ochotę stworzyć „coś „razem z Panią Kasią! Zapraszamy! Piszcie!

A kto czuwa nad naszą sprawnością fizyczną? Oczywiście Pani Gosia! Czołowym hasłem Pani Gosi zawsze jest – RUCH TO ZDROWIE. Zbliża się wiosna, czas aktywności na świeżym powietrzu, zachęcamy do popracowania nad swoją kondycją już teraz! Ćwiczenia, które przygotowuję dla Was Pani Gosia, wzmacniają nasze mięśnie oraz poprawiają nasze samopoczucie. Często nie potrzeba do nich żadnych rekwizytów – wystarczą nasze ręce i nogi! Oprócz ćwiczeń ruchowych, Pani Gosia przygotowuję dla Was również cykl „Inspirujących opowieści” oraz omawia z Wami obrzędy i zwyczaje ludowe.

Pani Asia zaś kontynuuje zajęcia teatralne online z grupami. Ćwiczenia dykcyjne oraz oddechowe, wykonujemy raczej bez użycia kamerki, bo skończyłoby się to jedynie beczką śmiechu. Ale przy opracowywaniu tekstów pokazujemy już swoje buzie i emocje. Z grupą Kolektyw Gałgany jesteśmy w kolejnej realizacji – tym razem na warsztat wzięliśmy ulubione teksty piosenek. Czyhajcie na premierę. Pani Asia zaprasza również na lekturę cyklu „znanych i lubianych”, w której omawia znane postacie, które akurat obchodzą lub obchodziłby urodziny oraz na cykl „Ciężka dola aktora”, w której proponuję ćwiczenia teatralne, porady i wskazówki aktorskie.

No i nasz rodzynek Boguś! Instruktor od nauki śpiewu – prezentuje dla Was ćwiczenia wokalne przy fortepianie, które wzmacniają wasz głos, oddech, usprawniają dykcję. Boguś jest studentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i zdarza mu się również coś dla Was zaśpiewać – więc bądźcie czujni!

Do zobaczenia! Śledzćie nas na facebooku!

dogóry