Strona główna/Wydarzenia/Aktualności/"Elektryzujący flet" - koncert
29/09 2021
#ATElier

"Elektryzujący flet" - koncert

elektryzujący flet

Kiedy: 6 października 2021 r. godz. 17.30
Gdzie: ATElier Kultury ul. A. Mickiewicza 2

Zapraszamy na koncert muzyki elektroakustycznej "Elektryzujący flet" w wykonaniu Alicji Molitorys. Program: Kaija Saariaho "NoaNoa" na flet i elektronikę; Przemysław Scheller "Geometria paradoksu" na flet altowy i Sampo; Hongshuo Fan "Flowing Form" na flet i Sampo.

ALICJA MOLITORYS solistka i kameralistka, występująca na ogólnopolskich oraz międzynarodowych festiwalach muzycznych. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie fletu prof. Mariana Katarzyńskiego. Swe zainteresowanie muzyką współczesną pogłębiła podczas rocznego stypendium w szwedzkim Malmö pod kierunkiem prof. Andersa Ljungar-Chapelon. Artystyczną osobowość doszlifowała pod okiem wybitnych flecistów: Pierre-Yves Artaud, Goran Marcusson, Peter Lloyd. Jest laureatką Konkursu Fletowego im. Alberta Coopera w Wielkiej Brytanii oraz stypendystką Oxford Flute Summer School. Od roku 2000 jako pierwsza flecistka Orkiestry Muzyki Nowej regularnie występuje na międzynarodowych festiwalach muzyki współczesnej, m.in. w Chinach, Danii, Belgii, Norwegii, Słowacji, Austrii. Z OMN dokonała szeregu nagrań płytowych i radiowych (Program II). Wraz z altowiolistką Aleksandrą Batog i harfistką Agnieszką Kaczmarek-Bialic jest współzałożycielką Lorien Trio.

Zespół dokonał ponad 20 prawykonań utworów zamówionych u polskich i zagranicznych twórców. W roku 2012 Alicja Molitorys nawiązała współpracę artystyczną z japońską pianistką Rinko Yoshino. Artystki, promując przede wszystkim muzykę swoich krajów, regularnie odbywają tournée po Polsce i Japonii. Flecistka od lat łączy działalność koncertową i pedagogiczną. Jej pasją jest propagowanie muzyki wśród dzieci i młodzieży a także szerzenie wiedzy na temat współczesnej techniki fletowej, poprzez wykłady na konferencjach, warsztaty i prowadzenie autorskiego blogu „Fletowo”.

dogóry