Strona główna/Wydarzenia/Aktualności/Estrada Młodych - KONCERT ODWOŁANY
08/10 2020
#ATElier

Estrada Młodych - KONCERT ODWOŁANY

Młodzi bez wątpienia są przyszłością świata… również tego muzycznego. Właśnie dlatego Archetti tak często i chętnie gości muzyków, którzy są dopiero u progu swojej wielkiej kariery. Taka okazja będzie miała miejsce już 26 października, kiedy to odbędzie się kolejny koncert z cyklu Estrada Młodych, na którym wystąpią znakomici artyści  Anna Krzyżak oraz Marcin Mogiła.

Anna Krzyżak  - która będzie główną gwiazdą tego wieczoru - w ubiegłym roku ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie altówki Piotra Reicherta oraz Michała Bryły i w klasie kameralistyki Wojciecha Koprowskiego. Uczęszczała także do Hanns Eisler Hochschule für Musik w Berlinie w klasie Simone Jandl. Aktualnie kształci się w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie altówki Elżbiety Mrożek-Loski. Fakultatywnie doskonali także grę na altówce barokowej pod okiem Martyny Pastuszki. Doświadczenie zdobywała na scenach w Azji i Europie, występując podczas licznych festiwali jako solistka i kameralistka. Anna Krzyżak to też laureatka licznych konkursów i stypendystka prestiżowych programów.

Marcin Mogiła to absolwent katowickiej Akademii Muzycznej, którą ukończył z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego. Skończył też  studia doktoranckie w klasie prof. Zbigniewa Raubo, a aktualnie sam realizuje się w roli pedagoga. Ma na swoim koncie wiele nagród - jednym z ważniejszych wyróżnień było III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w 2010 roku.

W programie koncertu znajdują się takie utwory jak I suita G-dur na wiolonczelę w opracowaniu na altówkę Johanna Sebastiana Bacha, Viola Spaces no 8: Up, down, sideways, round Garetha Knoxa, Romantic Piece op. 18 Oskara Nedbala oraz Sonata No 1 Bohuslava Martinu.

Koncert odbędzie się 26 października o 18:30 w siedzibie orkiestry Archetti, przy ul. Wiosny Ludów 1 w Jaworznie. Wszystkich chętnych do zobaczenia koncertu na żywo, zapraszamy do odbioru darmowych wejściówek uprawniających do udziału w wydarzeniu. Nie warto zwlekać - ze względów bezpieczeństwa na widowni zasiąść może ograniczona liczba osób. Jednocześnie przypominamy też, że podczas koncertu publiczność będzie musiała dopełnić obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz utrzymania dystansu społecznego.

dogóry