Strona główna/Wydarzenia/Aktualności/III Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek dla (..)
30/12 2020
#ATElier

III Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek dla Solistów - 29 stycznia 2021

Jak co roku w okresie poprzedzającym świąteczny czas w Centrum Kultury Archetti przygotowujemy się do bardzo ważnego wydarzenia Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek “Hej Kolęda, Kolęda”. W tym sezonie artystycznym, a konkretnie 29 stycznia 2021 roku, czeka nas już trzecia edycja tej imprezy.

Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i młodzieży licealnej. Uczestnicy podzieleni są na cztery kategorie wiekowe, a ich zadaniem jest zaprezentowanie dwóch utworów. Jednym z nich jest kolęda obowiązkowa, przydzielona dla każdej z kategorii, a drugi utwór to kolęda, pastorałka lub piosenka świąteczna w języku polskim, o kontrastującym charakterze.  Łączny czas przeznaczony na wykonanie obu piosenek nie może przekroczyć 5 minut.

Uczestnicy będą oceniani przez jury, które weźmie pod uwagę poziom wykonania, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wszystkie umuzykalnione dzieci i młodzież zachęcamy do udziału w konkursie. Co trzeba zrobić, by stanąć na scenie? Wystarczy do 18 grudnia przesłać swoje zgłoszenie na adres WYŚLIJ WIADOMOŚĆ. Karcie zgłoszeniowej uczestnika powinien towarzyszyć dowód wpłaty (bezzwrotnej opłaty wpisowej) w wysokości 30 zł. Zdecydowanie warto spróbować swoich sił - poza nagrodami i dyplomami okolicznościowymi, laureaci I miejsca w dwóch najstarszych kategoriach wiekowych wystąpią, wraz z „Archetti” Orkiestrą Kameralną Miasta Jaworzna, podczas Koncertu Kolęd w grudniu 2021 r.

Gorąco zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń.

Szczegółowych informacji na temat konkursu udzielamy pod numerem 602 701 238, 32 762 91 44.

dogóry