Strona główna/Wydarzenia/Aktualności/IX Artystyczny Festiwal Przedszkolny "Muzyką Malowane"
19/02 2020
#ATElier

IX Artystyczny Festiwal Przedszkolny "Muzyką Malowane"

Tradycją już stało się, że wiosną w Centrum Kultury Archetti odbywa się Festiwal Przedszkolny „Muzyką Malowane”. Jest dla nas ogromnym zaszczytem, że tegoroczna dziewiąta już edycja została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta. To naprawdę wyjątkowa inicjatywa, która umożliwia najmłodszym zaprezentowanie ich talentów.

Festiwal Przedszkolny „Muzyką Malowane” już na stałe wpisał się w kalendarium wydarzeń CK Archetti. Współorganizatorem tego wydarzenia jest Przedszkole Miejskie nr 19 w Jaworznie. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 23-26 marca. Skierowany jest do dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które będą mogły pokazać swoje umiejętności w konkursach: tanecznym, recytatorskim, plastycznym, teatralnym i muzycznym. Uczestnicy podzieleni będą na dwie kategorie wiekowe 3 i 4 latków oraz 5 i 6 latków.

Najmłodsi biorący udział w konkursie plastycznym co roku czerpią inspirację do wykonania swoich prac z innego utworu muzyki klasycznej. Tym razem będzie to Walc Kwiatów z baletu Dziadek do Orzechów Piotra Czajkowskiego. W odróżnieniu od poprzednich edycji, podczas tegorocznej w konkursie wokalnym występować będą tylko i wyłącznie soliści. W zmaganiach tanecznych z kolei brać będą udział 6-12 osobowe zespoły. Podczas konkursu teatralnego swoje 10-minutowe przedstawienie może zaprezentować nawet 15 osobowa grupa małych aktorów. Na miłośników poezji i utalentowanych oratorów czeka konkurs recytatorski. Zdobywcy najwyższych wyróżnień festiwalowych raz jeszcze zaprezentują się podczas uroczystego koncertu laureatów, który odbędzie się 26 marca o 17:00.

Przewodniczącą jury we wszystkich konkursach będzie Urszula Warszawska-Adamczyk, na co dzień pełniąca funkcję Zastępcy Dyrektora Teatru Sztuk w Jaworznie. Pozostałe miejsca w jury zajmą eksperci z poszczególnych artystycznych dziedzin. Jurorzy oceniać będą różne aspekty występów i stworzonych przez dzieci prac, między innymi oryginalność, pomysłowość, poziom wykonania i ogólny wyraz artystyczny.

W Artystycznym Festiwalu Przedszkolnym „Muzyką Malowane” rokrocznie uczestniczy kilkaset dzieci uczęszczających do publicznych i niepublicznych placówek z terenu śląska i małopolski. Na uczestników czekają fantastyczne nagrody - takie jak np. książki i zestawy plastyczne - które z pewnością pomogą dalej rozwijać im drzemiące w nich talenty.

Serdecznie zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń i udziału w Festiwalu Przedszkolnym Muzyką Malowane. Więcej informacji oraz regulaminy konkursów można znaleźć na stronie: https://centrumkultury.jaworzno.pl/ w zakładce  „Festiwale, konkursy”

dogóry