Strona główna/Wydarzenia/Aktualności/Kiermasz Ginącego Piękna
21/10 2018
#ATElier

Kiermasz Ginącego Piękna

W czwartek, 18 października, na krakowskim Małym Rynku, na folkowej scenie, w ramach całorocznych imprez prezentujących twórczość ludową, zorganizowanych przez Centrum Sztuki Ludowej Imago, wystąpił Zespół Jawor z Centrum Kultury Archetti.

Jawor już nie pierwszy raz został zaproszony do udziału w Małopolskich imprezach prezentujących twórczość ludową, Wspomnieć tu należy Tydzień Kultury Beskidzkiej, znany na całą Polskę, czy też inne wydarzenia w samym Krakowie. Trzy tygodnie temu w ramach "Kiermaszu Ginącego Piękna" Jawor zaśpiewał na Placu Szczepańskim, a tym razem zaprezentował najlepsze swoje utwory, będące niejako naszą wizytówką dla międzynarodowej publiczności licznie zgromadzonej wśród kiermaszów i stoisk na Małym Rynku.

Jak zwykle w Krakowie na publiczność można liczyć i to jest publiczność, która z wielkim zainteresowaniem, ale i znawstwem przygląda się scenicznym popisom występujących artystów. Jawor został w pełni doceniony i długo oklaskiwany. Doczekano się bisów, a widzowie, zwłaszcza z zagranicy dopytywali się o płyty z prezentowanymi utworami. Niestety płyty jeszcze nie mamy, być może kiedyś uda nam się nagrać w profesjonalny sposób kilka piosenek, a publiczności pozostają nagrania kamerami i telefonami co również stanowi miłą pamiątkę.

GALERIA ZDJĘĆ

dogóry