Strona główna/Wydarzenia/Aktualności/Koncert - Zenek Kupatasa z De Łindows + Stacja B
28/10 2022
#ATElier

Koncert - Zenek Kupatasa z De Łindows + Stacja B

Koncert Zenka Kupatasa

Zenek Kupatasa przyjeżdża z zespołem do Jaworzna! Przygotujcie się na koncertowy przekrój twórczości Zenka, pełny, elektryczny, półtoragodzinny koncert, do zO! Zagrają również De Łindows i Stacja B.

Bilety przedsprzedaż - 40zł
https://goout.net/pl/bilety/zenek-kupatasa/uhop/
Bilety na bramce - 50zł

ZENEK KUPATASA to muzorobol polskiej sceny niezależnej. Od 1997 roku czynnie tworzy, pisze piosenki i wydaje płyty na przekór wszystkim przeciwnościom. Mając 15 lat założył zespół Kabanos, któremu przewodził przez 21 lat. Obecnie tworzy pod własnym szyldem. Spuszczony z łańcucha konwenansów, praw i zasad rynku muzycznego nagrał w trzy lata siedem albumów. Jego najnowsza, ósma płyta "O!" to kwintesencja jego stylu - punkmetalowe, motywujące hymny ze swoistą filozofią Zenka. Jego kolejnym krokiem jest podwójny album "Rezyliencja", który będzie wydany w dwóch częściach: "Tak - 3mać!" 24.11.2022 i "Jakie to jest Piękne" 20.06.2023. Na koncertach nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Jego koncerty zawsze są otwarte na publikę, gdzie zaciera się granica między zespołem, a publicznością.

ZENEK KUPATASA (skład):
Zenek Kupatasa – wokal, gitara
Jurek Dostałsię-Halapenio-Butelka-Łapa-Bańki Mydlane – gitara
Czesław Smalec - bas
Boguś Bambaryła – perkusja

De Łindows

facebook.com/delindows

De Łindows powstał w Katowicach w 2002 r. Mają za sobą koncerty w Polsce, Czechach i na Słowacji. Występowali m.in. na takich festiwalach jak: Przystanek Woodstock/Pol'and'Rock Festival (zagrali tam trzykrotnie), B-Festival, Jarocin, Punk Island (SK), Underground Fest (SK), Keltska Noc (CZ), Hajnówka Rock Festival, Punk Fest i Czad Festiwal. W 2018r. i w 2019r. i 2022r wystąpili podczas "Pomarańczowej Trasy" zespołu Kult.

Najnowsza siódma płyta nosi tytuł "Pożar w burdelu". Znajduje się na niej 15 nowych numerów nagranych w Studio Radioaktywni pod czujnym okiem Adama Celińskigo. Ten album to kwintesencja 20 lat grania zespołu De Łindows. Jest to połączenie ostrych numerów z celnymi i dosadnymi tekstami, takimi jak tytułowy "Pożar w burdelu" czy "Spacer w deszczu bomb". De Łindows nie byłoby sobą, gdyby nie podeszło z przymrużeniem oka do niektórych istotnych spraw społecznych. Dlatego na płycie znajdziecie historię Janusza z Onr-u, który lubił jeździć na rowerze; kibola Dawida co po kresce był szczery. Zaznaczają, że pomijając wszystkie dywagacje Pan Władza zawsze ma rację. Skarżą się publicznie, bo nie chcą ich puszczać w Radio Maryja, a tak właściwie są tu po to by popsuć Ci dzień . W tym całym bałaganie, gdzie dzban pogania dzbanem kapela podkreśla, że najważniejsza jest ta najbliższa osoba, bo tylko dzięki niej jeszcze nie zawalił się cały świat; że mimo wszystko jakoś się jeszcze trzymamy jak miłość w czasach zarazy, a zawsze gdzieś czeka ten ostatni port i przyjaciele, za których wznosimy kufle w górę. W tym wybuchowym miksie agresywnych riffów i dających chwilę wytchnienia melodyjnych piosenek zespół czuje się najlepiej. Pierwszym singlem promującym płytę jest utwór "Nielegalna". Płytę jako bonus dopełniają dwa covery "Spodnie z GS-u" Farben Lehre" oraz "Codziennie" Apatia. Wydawca : Lou & Rocked Boys.

dogóry