Strona główna/Wydarzenia/Aktualności/Koncert Surtarang - ODWOŁANY
24/10 2022
#ATElier

Koncert Surtarang - ODWOŁANY

Z przyczyn niezależnych od organizatora, koncert zostaje odwołany. Za utrudnienia przepraszamy.

Surtarang Yatra odwołany

Zapraszamy 29 października o 19.00 do Klubu Relax na koncert zespołu Surtarang!
Podczas tego wieczoru zostanie zaprezentowany materiał z nowej płyty „Yatra”. Usłyszymy indyjskie mantry wraz z akompaniamentem tradycyjnych instrumentów wzbogaconych o brzmienia psytrance/dub/edm.
Będziemy mogli przeżyć podróż w głąb siebie na falach płynących z mistycznych dźwięków.

Zespół od początku 2022 roku prężnie działa nad nowym materiałem, który zaprezentuje na trasie koncertowej „Yatra Tour”. Tytułowa „Yatra”, a więc podróż, bywała wyboista, ale finalnie okazała się piękna i pełna rozmaitych kolorów i doświadczeń. “Yatra” jest spójnym dziełem- charakter zawartych na płycie utworów łączy się z unikatowymi strojami oraz niesamowitymi charakteryzacjami. Powyższe elementy spajają sferę wizualną z warstwą dźwiękową różnorodnych utworów nagranych na potrzeby nowej płyty. Zespół uzyskał muzyczną wielobarwność za sprawą zróżnicowania gatunków muzyki elektronicznej poszczególnych kompozycji. Indyjskie brzmienia przeplatające się z elektroniką w towarzystwie tradycyjnych mantr sprawiają, że „Yatra” to wielowymiarowa podróż wgłąb siebie.

Sur oznacza dźwięk, tarang to fala.
Inspiracją zespołu jest muzyka orientalna, przede wszystkim indyjska. Wykorzystują oryginalne orientalne instrumenty, takie jak: sitar, tabla, saz i darbuka, okraszając je nowoczesnymi brzmieniami elektronicznymi, w których usłyszeć można edm, trance, czy dub. Muzykę dopełnia mistyczny śpiew, a wykonywane mantry zabierają w podróż nie tylko dźwiękową, ale również emocjonalną i duchową.
W lutym 2021 roku wyszedł debiutancki album zespołu - “Duniya”, a w kwietniu wypuszczony został klip do tytułowego utworu.

Skład:

  • Hanka Łubieńska – wokal
  • Eryk Nowacki – sitar, saz
  • Łukasz Jasiak – tabla, darbuka, sampler, produkcja

https://www.surtarang.space/
https://www.facebook.com/surtarangband
https://www.instagram.com/sur_tarang/

https://www.youtube.com/c/Surtarang/featured
https://www.surtarang.bandcamp.com/
https://open.spotify.com/artist/38ZSzAjtUogUOSRiwIlfq1...

BIlety:
ulgowy 20zł
normalny 30 zł

i na kupbilecik: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/83105/Jaworzno/Surtarang/

dogóry