Strona główna/Wydarzenia/Aktualności/Koncert inauguracyjny 30. Międzynarodowego Festiwalu (..)
28/09 2020
#ATElier

Koncert inauguracyjny 30. Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych

Jesień to czas, kiedy najlepiej jest otulić się ciepłym swetrem i… woalem pięknych dźwięków. Najbliższa okazja ku temu, by zażyć inspirującej muzyki klasycznej, w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna Archetti, czeka na wszystkich melomanów już 4 października.

To właśnie wtedy, w sali koncertowej katowickiego Miasta Ogrodów, odbędzie się koncert inaugurujący 30. edycję Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych. Podczas tegorocznego otwarcia tego niezwykłego wydarzenia, swój muzyczny kunszt przed zgromadzoną publicznością zaprezentuje właśnie Archetti. Orkiestra zagra pod batutą Macieja Tomasiewicza, a na scenie wystąpią także soliści: harfistka Anna Scheller  oraz skrzypaczka Sławomira Wilga.

Ze sceny usłyszeć będzie można Koncert na harfę i orkiestrę smyczkową Przemysława Schellera, Divertimento na orkiestrę smyczkową Beli Bartóka oraz Cztery pory roku Astora Piazzolli. Zapowiada się zatem, że ten wieczór obfitować będzie w wiele wspaniałych artystycznych wrażeń, a tego koncertu po prostu nie można przegapić!

Wydarzenie odbędzie się 4 października o 18:00 w gmachu Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów im. Krystyny Bochenek, zlokalizowanym przy placu Sejmu Śląskiego 2. Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale by w nim uczestniczyć należy pozyskać darmowe wejściówki. Można je zarezerwować pod numerem 661 975 860 lub pisząc na adres mailowy: edukacjamuzyczna@miastoogrodów.eu. Widzowie muszą pamiętać, że w czasie koncertu obowiązywać będzie także zakrywanie ust i nosa oraz utrzymywanie bezpiecznego dystansu. W imieniu muzyków orkiestry Archetti gorąco zachęcamy do udziału w inauguracji festiwalu!

dogóry