06/09 2022
#ATElier

Muzyka i...

Muzyka i matematyka

Muzyka przenika najrozmaitsze dziedziny naszego życia głębiej, niż mogłoby się wydawać. Co wspólnego mają ze sobą muzyka i polityka? Czy muzyka może leczyć? Czy matematyka jest muzyce naprawdę potrzebna? Wszystkich Państwa, którzy zadają sobie te oraz podobne pytania i chcących podjąć próbę znalezienia na nie odpowiedzi, gorąco zapraszamy do udziału w cyklu spotkań odbywających się pod hasłem ,,Muzyka i…”.

,,Muzyka i…” to wyjątkowy projekt, który ATElier Kultury ma przyjemność współorganizować, a którego głównym inicjatorem jest Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek. Planowane spotkania poświęcone będą problematyce muzyki w odniesieniu do konkretnych zagadnień z różnych dziedzin, takich jak między innymi polityka, matematyka, medycyna, literatura czy etiologia. Podczas każdego z warsztatów uczestnicy wysłuchają koncertu z udziałem zaproszonych gości i wezmą udział w wykładzie prowadzonym przez ekspertów zajmujących się podejmowanym tematem. Wszystko po to, by inspirować, pobudzać do refleksji oraz myślenia o muzyce w szerszym kontekście, a także aby zachęcić do poszukiwania własnych odpowiedzi.

Twórczynią idei stojącej za projektem, a zarazem jego prowadzącą jest Alicja Przytuła. Spotkania są skierowane do młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów, ale w szczególny sposób zapraszamy do udziału placówki oświatowe. Pierwszą szkołą, która z inicjatywy Pani Dyrektor Simony Smugowskiej przyłączyła się do udziału w cyklu, jest jaworznickie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Serdecznie zapraszamy również inne szkoły ponadpodstawowe.

Najbliższe spotkanie - poświęcone korelacji muzyki z matematyką - odbędzie się 22 września o godzinie 9:00. Kolejne są cyklicznie zaplanowane na listopad, luty oraz kwiecień. Odbędą się w siedzibie ATElier Kultury, przy ul. Adama Mickiewicza 2, gdzie można również nabyć upoważniające do udziału w nich bilety wstępu w cenie 10 zł.

Gorąco zachęcamy do zainteresowania wydarzeniami z cyklu i do zobaczenia na spotkaniach!

dogóry