Strona główna/Wydarzenia/Aktualności/Podsumowanie Lata z Archetti
30/08 2020
#ATElier

Podsumowanie Lata z Archetti

Wakacje dobiegają końca, z pewnością będziemy za nimi tęsknić, ale dla wszystkich, którzy korzystali z bogatej oferty Centrum Kultury Archetti, to lato zostanie niezapomniane na długo. Przez ostatnie dwa miesiące działo się naprawdę wiele, dlatego warto pokusić się o małe podsumowanie Lata z Archetti.

To były pierwsze takie wakacje w nowej, pandemicznej rzeczywistości. Zainteresowanie zajęciami uwzględnionymi w harmonogramie akcji było naprawdę ogromne, więc by zapewnić wszystkim uczestnikom maksymalne bezpieczeństwo, odbywały się one w dwóch turach. W godzinach przedpołudniowych, między 10:00 a 12:00 ze wszelkich przygotowanych dla nich atrakcji mogli skorzystać najmłodsi, czyli przedszkolaki, natomiast od 13:00 do 15:00 przeprowadzane były warsztaty adresowane do dzieci i młodzieży szkolnej. Uczestnicy i animatorzy przez cały czas przestrzegali zasad higieny i odpowiedniego dystansu, dzięki czemu wszyscy mogli czuć się bezpiecznie oraz w pełni oddać się zabawie.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczestnicy rozwijali swoje talenty teatralne, plastyczne, muzyczne i taneczne. Mieli też możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu ekologii, wykazania się podczas sportowych rozgrywek, wzięcia udziału w kreatywnych grach i zabawach oraz zobaczenia nowych miejsc podczas zorganizowanych wycieczek.

Bardzo wartościowym elementem akcji Lato z Archetti były warsztaty zorganizowane przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Jaworznie. Młodszy aspirant Monika Śliwińska w przyjaznej i pełnej zabawy atmosferze przekazała dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa.

Nie zabrakło również wspaniałych nagród. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Urzędu Miasta Jaworzna oraz Radnego Janusza Papugi - fundatorów upominków dla uczestników zajęć.

Choć wakacje się kończą, Archetti nie zwalnia tempa! Wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje pasje i zainteresowania, zapraszamy do dołączenia do rozmaitych grup zajęciowych, które wraz z początkiem września ruszają w naszym Centrum Kultury.

dogóry