Strona główna/Wydarzenia/Aktualności/Poznajcie naszą instruktor Dominikę Jasińską!
06/05 2020
#ATElier

Poznajcie naszą instruktor Dominikę Jasińską!

Nasz wulkan energii i kreatywną, artystyczną duszę. Na pewno znacie ją z codziennych zajęć w naszej instytucji, ale dzisiaj macie okazję poznać ją trochę bardziej;)

Zadaliśmy jej kilka pytań o pracy w naszej instytucji. Zapraszamy do lektury!

Jak wygląda Twoja codzienna praca?

Zaczyna się od pracy w biurze. To jest mój czas na przygotowanie do zajęć, czyli muzyki, rekwizytów, planu zajęć dla każdej grupy. Często można mnie złapać na tworzeniu choreografii czy planu ćwiczeń obok biurka, na podłodze;) Dopiero potem idę na salę baletową lub scenę gdzie prowadzę zajęcia.

Jakie to zajęcia?

Klub Aktywnego Seniora, Aerobik dla Pań, Zespół Aplauz i  Grupa Musicalowa.

Czy czerpiesz z tego satysfakcje?

Tak! Po każdych zajęciach rozlewają się endorfiny;) Ale największą satysfakcją jest zobaczyć efekty swojej pracy, te małe jak codzienne postępy uczestników grup, jak i te duże kiedy mogę zobaczyć gotowy spektakl na scenie.

Skąd wzięło się zamiłowanie do tańca?

Od najmłodszych lat, kiedy to stawiałam swoje pierwsze kroki w miejscowych zespołach tanecznych. Nawet tańczyłam w zespole, który teraz sama prowadzę! Taka ciekawostka;)

Jaki musi być instruktor?

Kreatywny, cierpliwy i szalony!

Jaka była twoja ścieżka edukacji?

Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach - kierunek zarządzanie sportem, gdzie uzyskałam dyplom z wyróżnieniem oraz tytuł licencjata i menadżera sportu.

Szkoła artystyczna „Studio Teatru, Muzyki i Tańca” w Krakowie, założonego w 1987 roku przez Elżbietę Armatys, gdzie pobierałam naukę od znanych aktorów, choreografów oraz muzyków. Brałam udział w wielu przedstawieniach oraz musicalach m.in.: „West Side Story”, „Koty, kotki i…” oraz „Skrzypek na dachu”. Występowałam na deskach teatrów oraz w słynnej Piwnicy pod Baranami.

Ukończyłam studia podyplomowe Animacje Form Taneczno-Ruchowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W toku studiów zrealizowałam liczne formy taneczne m.in. polskie tańce ludowe, tańce towarzyskie oraz fitness.

Ukończyłam również kurs pedagogiczny, kurs instruktora fitness – nowoczesnych form gimnastyki oraz instruktora i choreografa tańca nowoczesnego!

Ponadto brałam udział w warsztatach teatralnych organizowanych przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

Prowadzicie z p. Kasią grupę musicalową. Jak wygląda praca nad takim spektaklem?

Praca nad spektaklem nie należy do najłatwiejszych. Składa się z wielu elementów, które muszą stworzyć spójną całość. Nasze musicale zaczynają się w...głowie! Tu powstaje pomysł i nowy świat, który budzimy do życia na deskach sceny. Zaczynamy od muzyki i scenariusza, przechodząc do choreografii, scenografii i kostiumów. Dużo pracy jak na dwie osoby, ale jesteśmy dobrze zorganizowane;) Mamy też w zespole muzyka, który dba o nasze spektakle od strony wokalnej. Próby trwają kilka miesięcy. Zaczynamy od prób sekcyjnych, czyli poszczególne grupy postaci mają zajęcia osobno, zależnie od danej sceny w spektaklu. Ustalamy też zajęcia indywidualne z główną obsadą spektaklu. Potem łączymy wszystko w całość, dążąc do prób generalnych z udziałem akustyków. Wtedy ustalamy oświetlenie i nagłośnienie.

Najważniejszy dla nas dzień to premiera, kiedy możemy zobaczyć musical w całej okazałości, chociaż widzimy wszystko z zza kurtyny! W trakcie spektaklu zmieniamy rekwizyty i tła do kolejnych scen, operujemy kurtyną, pomagamy w zmianie strojów naszym artystom oraz pilnujemy przebiegu spektaklu.

Twoje ulubione zajęcie poza pracą?

Spędzam czas z narzeczonym, w gronie przyjaciół oraz mojego...mini zoo. Mam trzy koty i psa! Z nimi nie da się nudzić. Ponadto rozwijam się kulinarnie, a także w ostatnim czasie przelewam swoją kreatywność tworząc dekoracje z betonu! Jest to czasochłonne, ale efekty są zdumiewające;)

Centrum Kultury Archetti 1Centrum Kultury Archetti 2Centrum Kultury Archetti 3Centrum Kultury Archetti 4Centrum Kultury Archetti 5Centrum Kultury Archetti 6Centrum Kultury Archetti 7Centrum Kultury Archetti 8 Centrum Kultury Archetti 9Centrum Kultury Archetti 10Centrum Kultury Archetti 11Centrum Kultury Archetti 12Centrum Kultury Archetti 13Centrum Kultury Archetti 14

dogóry