Strona główna/Wydarzenia/Aktualności/Teatr w domu? Czemu nie! Przygotowaliśmy dla was kilka (..)
08/12 2020
#ATElier #Teatr

Teatr w domu? Czemu nie! Przygotowaliśmy dla was kilka zadań teatralnych dla całej rodziny!

„Mój przedmiot”

Znajdź w domu dowolny przedmiot, który cię zaciekawił.  Ulubiona zabawka, poduszka, a może kubek? Mogą się one stać rekwizytami teatralnymi! Spróbuj wymyślić historię tego przedmiotu. Zacznij od słów: "Dawno, dawno temu...". Opowiedz tą historię domownikom i sprawdź ich reakcje. Następnie możesz zaprosić ich do tworzenia wspólnej historii w kolejnych scenach: niech domownicy staną się wymyślonymi przez Ciebie postaciami! Odtwórzcie historię przedmiotu ponownie - dzieląc się rolami! Dobrze, gdyby jedna z osób była widzem. A pozostali odegrali historię przedmiotu:)

„W obiektywie”

W tej zabawie możemy wykorzystać prawdziwy aparat fotograficzny robiąc zdjęcia, ale możemy też udawać, że je robimy wymyślonym aparatem. W zabawie ktoś jest fotografem, zaś pozostałe osoby tworzą "żywe fotografie". Pomysłów na zdjęcia może być wiele. Warto sięgnąć do tytułów książek, filmów czy bajek. Fotograf nadaje temat, a  grupa ma za zadanie stworzyć obraz odpowiadający danemu tytułowi. Wtedy fotograf robi zdjęcie. Na przykład: fotograf mówi "Królewna Śnieżka". Wtedy osoby biorące udział w zabawie tworzą obraz z tej opowieści, może ktoś będzie czarownicą, ktoś królewną, a ktoś krasnoludkiem? Po stworzeniu obrazu, wszyscy nieruchomieją do zdjęcia.

„Lustro”

Zabawę zwykle wykonujemy w parach, ale można się w nią bawić też w większym gronie osób. Jedna z osób w zaczyna wykonywać dowolne ruchy i miny. Reszta odzwierciedla je tak, jakby była odbiciem w lustrze. Następnie osoby wymieniają się rolami. Odzwierciedlanie można robić w tempie szybkim, wolnym, przyśpieszonym. Możecie stać, siedzieć czy leżeć. Załączcie do tego ulubioną muzykę.

dogóry