Strona główna/Wydarzenia/Aktualności/Warsztaty skrzypcowe z prof. Łukaszem Błaszczykiem
08/10 2020
#ATElier

Warsztaty skrzypcowe z prof. Łukaszem Błaszczykiem

W siedzibie Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna muzycy mogą nie tylko prezentować swoje umiejętności podczas niezwykłych koncertowych spotkań z publicznością, ale także szlifować swój talent. Nasze najbliższe warsztaty skierowane są do młodych skrzypków, którzy zyskają okazję do rozwoju swoich muzycznych umiejętności pod okiem samego prof. Łukasza Błaszczyka.

Ten wybitny pedagog jest absolwentem łódzkiej Akademii Muzycznej oraz Konserwatorium Muzycznego w Enschede. Występując na konkursach w Polsce i na świecie na swoim koncie zgromadził wiele prestiżowych nagród oraz wyróżnień. Aktualnie intensywnie rozwija swoją karierę dydaktyczną, będąc profesorem oraz kierownikiem Katedry Instrumentów Smyczkowych na Akademii Muzycznej w Łodzi.

Profesor Łukasz Błaszczyk gościł już w Archetti zasiadając w jury Ogólnopolskiego Konkursu Młodego Skrzypka. Tym razem wróci, by poprowadzić warsztaty skrzypcowe dla uzdolnionej młodzieży, ale przede wszystkim, aby podczas koncertu zaplanowanego na 7 listopada wystąpić  w roli dyrygenta.

Warsztaty odbędą się w siedzibie OKMJ Archetti 5 i 6 listopada w godzinach popołudniowych. Są adresowane do młodzieży grającej na skrzypcach uczącej się w szkołach muzycznych I i II stopnia oraz studentów. Pojedyncza lekcja trwa 45 minut, jej koszt to 130 zł, a każdy z młodych muzyków otrzyma zaświadczenie udziału w warsztatach. Liczba miejsc dla uczestników jest ograniczona. Informacji na temat warsztatów udzielamy i zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

dogóry