Strona główna/Wydarzenia/Aktualności/"Wróbelek" E. Gorzkiej - Kmieć - czytanie performatywne - (..)
10/05 2021
#ATElier #Teatr

"Wróbelek" E. Gorzkiej - Kmieć - czytanie performatywne - GROSZKI

Wróbelek czerwiec

Kiedy: 6 czerwca godz. 15.30 i 17.30
Gdzie: Jeleń ul. Wiosny Ludów 1

WRÓBELEK - performatywne czytanie. Jeśli ktoś nie wie, co kryje się pod tymi tajemniczymi słowami to krótkie wyjaśnienie: aktorzy czytają wcielając się w swoje role zwłaszcza głosowo. Czasem może być to częściowo grane. W dużej mierze można to porównać do słuchowiska lub prób teatralnych, w których aktorzy jeszcze posługują się tekstem egzemplarza trzymanego w rękach. W naszym przypadku mali aktorzy siedzą przy stolikach (bierzemy też po uwagę obostrzenia sanitarne). By uatrakcyjnić pobyt familii na widowni nasze performatywne czytanie wzbogacone jest pokazem ilustracji do czytanego tekstu. Wierzymy, że widz odkryje w tej formie nową jakość obcowania z teatrem i literaturą.

  • Autor scenariusza: Elżbieta Gorzka - Kmieć.
  • Muzyka: zespół Groszki.
  • Obsada: zespół Groszki.

Tytułowy wróbelek jest pretekstem do zwrócenia uwagi na osoby, a zwłaszcza dzieci, które czasem niesłusznie są krzywdzone przez swoje otoczenie. Bohater, choć w tłumie osób, czuje się samotny. Jedynym pocieszeniem staje się wróbelek. Jaka jest refleksja płynąca z całego przedstawienia dowiecie się oglądając nasze „performatywne czytanie”.

Zapraszamy serdecznie całe rodziny do wspólnych przeżyć na scenie ATElier Kultury w Jaworznie. Bilety w cenie 15 zł, do nabycia od 29 maja.

dogóry