Strona główna/Wydarzenia/Aktualności/Wystawa - "Paweł Kwiatkowski. Grafika"
08/11 2021
#ATElier #Galeria Kameralna

Wystawa - "Paweł Kwiatkowski. Grafika"

9. zdeterminowane umiejscowienie I

Kiedy: 26 listopada godz.18.00
Gdzie: Galeria Kameralna ATElier Kultury ul. A. Mickiewicza 2

Wystawa "Paweł Kwiatkowski. Grafika" rozpoczyna kuratorski cykl wystaw prezentowanych w Galerii Kameralnej w Jaworznie "Case study". W tym przypadku, ze względu na macierzystą uczelnię artysty, cykl przyjmie nazwę "Case study:#ASP Łódź". 

Główną ideą i założeniem cyklu jest prezentowanie twórczości wykładowców wyższych uczelni artystycznych, którzy następnie spośród grona swoich uczniów wybiorą autorów kolejnych wystaw. Dzięki powiązaniom na stopie profesor-uczniowie, chcemy międzypokoleniowo zaprezentować ewolucję pewnych zagadnień i rozwiązań ze świata jednej pracowni. Chcemy również stworzyć możliwość młodym twórcom pokazania swoich prac w profesjonalnej galerii sztuki.

Paweł Kwiatkowski od lat zajmuje się grafiką warsztatową, częściowo "zdradzając ją" z malarstwem. Dzięki użyciu koloru na płótnach, czerń i biel jego grafik zyskuje wszystkie odcienie szarości. Odbitki, które prezentuje zawsze są dopracowane do ostatniego centymetra. Kompozycje różnicuje, dodaje kontury, usuwa wypełnienia, żeby prowadzić oko widza przez wirtuozerię napięć, zarówno kierunkowych jak i walorowych.

Znajomość z Pawłem Kwiatkowskim i jego sztuką rozpoczęła się dla mnie 9 lat temu. Przez te wszystkie lata, jego dokonania, nowe cykle, nowe wyzwania, za każdym razem były zaskakujące i pod każdym względem doprowadzone do perfekcji. Twórca stawia nam-odbiorcom wysoką poprzeczkę. Dzięki walorom swojej sztuki, utrzymanym na niesamowicie wymagającym poziomie, został zaproszony do cyklu "Case study" jako pierwszy wykładowca.

Mamy nadzieję, że spotkanie z grafikami Pawła stanie się dla Państwa przyczynkiem do refleksji na temat kondycji i rozwoju sztuki.

Paulina Śląska kurator wystawy

Patronat medialny: artinfo.pl

dogóry