Strona główna/Wydarzenia/Aktualności/Wystawa - Walter Rindone. Tales from the Deep Dark Web
23/11 2022
#ATElier #Galeria Kameralna

Wystawa - Walter Rindone. Tales from the Deep Dark Web

Plakat do wystawy Waltera Rindone

  • Wystawa: Walter Rindone. Wystawa Tales from the Deep Dark Web
  • Gdzie: Galeria Kameralna, Jaworzno
  • Kiedy: 24.11.2022 godz. 18.00 

Galeria Kameralna_Walter Rindone Galeria Kameralna_Walter Rindone Galeria Kameralna_Walter Rindone

Wystawa Tales from the Deep Dark Web to prezentacja opowieści wizualnej Waltera Rindone. Artysta posiada różnorodne doświadczenia związane ze sztuką, które nabywał podczas studiów w Katanii (Włochy), Łodzi czy Wrocławiu. Do prezentacji prac w Galerii Kameralnej wskazał go z grona swoich studentów dr hab. Paweł Kwiatkowski w ramach cyklu wystaw „Case study: #ASP Łódź”. [read more] Opowieści z Głębokiej, Ciemnej Sieci to bardzo osobista relacja autora jako obserwatora współczesności, który z wysmakowaną subtelnością łączy ją z elementami przeszłości. Bieżące wydarzenia na świecie transferuje do przestrzeni, które ma głęboko zakotwiczone w kontekście sztuki. Postacie z historii sztuki, pop kultury, polityki, historii, współcześni skandaliści czy dzieła sztuki dawnej spotykają się w tych samych kompozycjach, prowadzą ze sobą spory, wymieniają doświadczenia lub po prostu współistnieją w pewnym postapokaliptycznym krajobrazie. Tak samo jak przedstawione symbole i osoby nie są podporządkowane chronologicznej osi czasu, tak samo przestrzeń zakrzywia swoje ramy i spotykają się w niej zabytki ze współczesną architekturą. Rindone łączy elementy ikonograficznie za pomocą druku anastatycznego. Połączenie uzyskuje na poziomie technicznym i znaczeniowo – symbolicznym...

Paulina Śląska 

Walter Rindone, (ur. w Caltagirone, Włochy) jest artystą wizualnym, specjalizującym się w eksperymentalnych technikach druku.

Tworzy swoje prace wykorzystując wyłącznie obrazy z odzysku, stosując manipulację obrazem i procesy reprodukcji obrazu, takie jak kolaż i druk anastatyczny. Techniki te opanował podczas praktyk w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz studiów doktoranckich w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Podstawą jego twórczości jest refleksja nad obrazami jako nośnikami informacji zmysłowej i ich symbolicznym charakterem, jak również rola obrazów na rozproszoną estetyzację przynoszoną przez coraz szybciej działające systemy społeczne i wynikające z tego implikacje.

W 2021 roku został częścią kolektywu Pixel Shapes, grupy artystów multimedialnych skupiających się na mappingu projekcyjnym i sztuce wideo. Obecnie mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Wystawa dofinansowana przez Urząd Miejski w Jaworznie.

Media.

Identyfikacja wizualna wystawy: Sławomir Śląski.

dogóry