Strona główna/Wydarzenia/Aktualności/Zabawy na refleks i spostrzegawczość
03/06 2020
#ATElier

Zabawy na refleks i spostrzegawczość

Przedstawiamy Wam propozycję zabawy pt. "Puszcza", dzięki której macie możliwość poćwiczyć swój refleks i spostrzegawczość.

Uczestnicy stoją w kręgu. Rozpoczynający zabawę wskazuje dowolną osobę z kręgu, mówiąc np.: palma, małpa, słoń, wielbłąd, żyrafa, kangur. Zadaniem wskazanej osoby i jej sąsiadów po prawej i lewej stronie, jest przyjęcie pozy wymienionego zwierzęcia w czasie odliczania przez osobę wskazującą do dziesięciu. Kto się pomyli, wchodzi do środka i dalej prowadzi zabawę.

palma- osoba środkowa podnosi ręce do góry, sąsiedzi też podnoszą ręce do góry, odchylając je na boki, małpa- osoba środkowa kładzie ręce na biodrach, sąsiedzi biorą ją pod ręce, słoń- osoba środkowa jedną ręką trzyma się za nos, a drugą przekłada przez tak powstałe okienko, sąsiedzi pokazują z obu stron uszy, wielbłąd- osoba środkowa nachyla się, sąsiedzi opierają się łokciami (robią garby), żyrafa- osoba środkowa podnosi ręce do góry i zagina dłonie (głowa żyrafy), sąsiedzi podnoszą jedną rękę do góry z dwoma wyprostowanymi palcami (tworzą rogi), kangur- osoba środkowa robi przed sobą koło (tworzy torbę), sąsiedzi do niej zaglądają.  
dogóry