eM Band

emband

Orkiestra eM Band powstała w 2006 roku z inicjatywy dyrektora Marka Malisza.

Od maja 2010 roku Orkiestra działa jako samodzielna, artystyczna instytucja kultury pod nazwą Miejska Orkiestra Rozrywkowa eM Band w Jaworznie, a w lipcu 2012 została zmieniona nazwa orkiestry, która obecnie brzmi eM Band Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna.

eM Band to jedna z najciekawszych orkiestr rozrywkowych w Polsce. W skład Orkiestry wchodzą profesjonalni muzycy, absolwenci oraz wykładowcy akademii muzycznych oraz laureaci prestiżowych festiwali jazzowych.

Orkiestra posiada rozległy gatunkowo repertuar od standardów muzyki jazzowej, poprzez rock, pop hits, latino, swing, aż po muzykę gospel oraz aranżacje największych światowych hitów muzycznych.

Podczas długoletniego istnienia na scenie muzycznej, zespół miał przyjemność koncertować z takimi artystami jak: Gordon Haskell, Basia Trzetrzelewska, Kevin Robinson, Eric Marienthal, Ute Lemper, Rudi Schuberth, Mieczysław Szcześniak, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Respondek, Rafał Brzozowski, Wojciech Myrczek, Michał Szpak, Marek Bałata, Marcin Jajkiewicz, Ewa Uryga, Ewa Bem, Krystyna Prońko, Patrycja Gola, Beata Bednarz, Gabriela Gąsior, Beata Przybytek, Grażyna Łobaszewska, Dave Nilaya, Billy Princ, Woytek Mrozek, Andrzej "Papa" Gąszczyk, Krzysztof Szewczyk, Alexander Martinez, Mili Morena, Yaremi de las Mercedes Alfonso Napoles Kordos, Juan Carlos Hechavarria Leon, Rei Ceballo, Jan Trebunia - Tutka, Krzysztof Herdzin, Wioleta Białk, Jacenty Jędrusik, Monika Węgiel, Emilia Majcherczyk, Weronika Skalska, Kasia "Puma" Piasecka, Marcin Wawrzynowicz, Kamil Franczak, Daniel Cebula-Orynicz, oraz Grubson.

Koncertowała z Orkiestrą AUKSO i Orkiestrą Obligato.

dogóry