Lelek Paweł
Dyrygent i organista urodzony w 2002 roku w Krakowie. Prezes Stowarzyszenia Afidare Musicae, student klasy organów prof. dr. hab. Władysława Szymańskiego i klasy dyrygentury symfoniczno-operowej prof. dr. hab. Mirosława Błaszczyka w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Ukończył z wyróżnieniem Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie w klasie organów Aleksandry Gawlik. Koncertował w kraju i za granicą m.in. we Włoszech, Niemczech, Francji, Czechach, występując w roli solisty, dyrygenta, a także współpracując z orkiestrami i chórami. Jako dyrygent koncertował m.in. z Martinem Garcia Garcia (Hiszpania), Tamaną Tanaka (Japonia), Dominikiem Marszałkiem (Polska). Na swoim koncie ma także prawykonanie kompozycji Słowo Pawła Kruczka oraz prawykonanie polskie Symfonii C-dur nr 1 op. 26 Jana Henryka XIV Bolko von Hochberga z 1878 r.
Jest założycielem Stowarzyszenia Afidare Musicæ, którego misją są działalność na rzecz utalentowanych młodych muzyków z kraju i zza granicy oraz inicjowanie i wspieranie działań na rzecz rozwoju kultury i twórczości artystycznej.
Swoje umiejętności doskonalił podczas licznych kursów mistrzowskich, warsztatów muzyki i improwizacji organowej oraz dyrygentury pod okiem m.in. Tona Koopmana, Daniela Rotha, Oliviera Latry, Ulrika Spang-Hanssena, Diego Cannizzaro, Mieczysława Tulei, Filipa Presseisena, Jean Pierra Menuge, Macieja Tworka, a także kształcąc się w Conservatorio Statale di Musica Vincenzo Bellini w Caltanissetcie (Włochy). Jest laureatem trzeciej nagrody XIII Festiwalu Młodych Organistów w Białymstoku. W 2024 roku został nominowany do nagrody polskiego środowiska muzycznego Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii Odkrycie roku.