Strona główna/ATElier Kultury/Galeria Kameralna

Galeria Kameralna

Galeria Kameralna mieści się w budynku Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, pochodzącym z początku wieku, przy ulicy Adama Mickiewicza w Jaworznie. Jest najstarszą galerią w Jaworznie. Pierwsze wystawy prezentowane były już w latach 70. XX wieku, pod skrzydłami Miejskiego Domu Kultury. W 1997 roku została oficjalnie powołana jako galeria sztuki współczesnej. Kontynuowała swoją działalność w Miejskim Centrum Kultury, Miejskim Centrum Kultury i Sportu, Centrum Kultury Teatrze Sztuk, aby obecnie wejść w strukturę ATElier Kultury w Jaworznie.

Logo Galeria Kameralna

W murach Galerii Kameralnej prezentowano wystawy twórczości artystów profesjonalnych i nieprofesjonalnych. Odbywały się w niej pokazy poplenerowe malarskie, fotograficzne oraz pokonkursowe. Przez lata gościła również Galerię Obecną.

Dziś Galeria Kameralna dalej będzie prezentować sztukę współczesną, kładąc szczególny nacisk na prezentację młodych artystów. Zapraszając artystów/studentów/absolwentów Akademii Sztuk Pięknych z całej Polski będziemy konfrontować aktualne tendencje sztuki współczesnej. Opiekę nad Galerią sprawuje Paulina Śląska.

7 zdjęć

Tytuł galerii: Galeria Kameralna - prezentacja

 

dogóry