2. ProRock Festiwal

Plakat 2 edycja ProRock Festiwal

2. edycja ProRock Festiwal Jaworzno 2016

Tegoroczny ProRock, to druga już edycja festiwalu i jak pokazały emocje publiczności, bardzo udana. Festiwal odbył się w klubie Relax, w którym na co dzień odbywają się próby naszej Orkiestry eM Band.

Zaproszone zespoły:

  • Animations,
  • Perihellium,
  • Cztery Szmery,
  • Kobranocka.

Kobranocka to zespół rockowy utworzony w Toruniu w 1985 r. z inicjatywy Andrzeja „Ordynata” Michorzewskiego i Andrzeja Kraińskiego. W październiku 1985 r. wystąpił na wspólnych koncertach z niemieckim zespołem punkowym Die Toten Hosen. Dokonał też pierwszych nagrań w Rozgłośni Polskiego Radia w Bydgoszczy. Na Festiwalu Muzyki Rockowej Jarocin ’86 znalazł się w finałowej dziesiątce i zdobył nagrodę publiczności. Podstawowy repertuar zespołu stanowią piosenki z tekstami Andrzeja Michorzewskiego do muzyki zespołu.

Marek Malisz, pomysłodawca festiwalu:

Chcę by ProRock był festiwalem, który przyciąga liczną publiczność, przede wszystkim jaworznicką. Moim zamierzeniem, jest zrobienie z niego festiwalu, o którym będzie głośno poza Jaworznem. Cztery zespoły zaproszone na scenę Animations, Perihellium, Cztery Szmery i Kobranocka, zafundowały fanom doskonałą dawkę muzyki. Łomot Animation i charakterystyczny wokal Frantza Wołocha, to pierwsze uderzenie mocy na ProRocku. Kolejna kapela, Perihellium, zaskoczyła publikę, oczywiście pozytywnie. Cztery Szmery ze swoim frontmenem to rock w najlepszym, ostrym stylu. Na koniec Kobranocka, na którą czekaliśmy 30 lat, i która swoimi kawałkami złapała w sidła zarówno starych, jak i zupełnie nowych fanów. ProRock wróci w równie dobrym stylu za rok. Już teraz czekamy na gorącą publiczność w naszym Klubie Relax.

dogóry