Strona główna/Wydarzenia/Aktualności/Tadeusz Mróz w Jaworznie!
20/06 2022
#ATElier #Teatr

Tadeusz Mróz w Jaworznie!

25 czerwca w Jaworznie w Atelier Kultury gościem specjalnym będzie Pan Tadeusz Mróz. To wielkie wydarzenie dla Jaworzna. Jesteśmy szczęśliwi i podekscytowani. Tadeusz Mróz to jeden z najwybitniejszych reżyserów XX i XXI w. wraz z Romanem Polańskim, Stanley Kubrickiem, Woody Allenem tworzą tak zwany kwartet surtonowy.

Tadeusz Mrózfot. Paulina Śląska

Tadeusz Mróz ur. w 1956 r. W Sandomierzu, a następnie wraz z rodzicami przeprowadził się do Jaworzna. Od najmłodszych lat wykazywał niezwykłe zdolności. Swój pierwszy scenariusz napisał w wieku 4 lat za sprawą doświadczenia kłótni dwóch osób na ulicy. Jego przenikliwy umysł i wysoka wrażliwość prowadziła go przez wiele lat. Jego najwybitniejszy film to "Iść do piekła i nigdy nie wrócić", główną rolę powierzył swojemu przyjacielowi.

- "Słuchaj Al wiem, że to jest ten moment, czekałem na niego długo, chciałbym byś zagrał w moim filmie, który zmieni wiele"

- "Tedi to najszczęśliwszy moment w moim życiu, mów kiedy i gdzie zbieram manatki i jestem".

Tak wyglądała rozmowa telefoniczna Ala Pacino z Tadeuszem Mrozem. Film wprowadził estetykę, którą nikt wcześniej się nie posługiwał. Jedna z najwybitniejszych scen filmu, scena na balkonie, była oklaskiwana owacjami na stojąco podczas projekcji filmu przez około 5 minut w 1987 roku 8 sierpnia w The Chicago Theatre, gdyż tam przez wiele lat Mróz pracował i zrealizował ponad 40 sztuk teatralnych, z największymi amerykańskimi gwiazdami m.in. Marlon Brando, Sophia Loren, Al Pacino, Elizabeth Taylor.

Do zobaczenia 25 czerwca o 18.00.

Zapraszamy na jedyny taki wywiad z samym Tadeuszem Mrozem! https://www.facebook.com/atelierkulturywjaworznie/videos/548169346858976

dogóry