Strona główna/Wydarzenia/Aktualności/Zabawy stolikowe dla dzieci
06/05 2020
#ATElier

Zabawy stolikowe dla dzieci

Gry stolikowe to jedna z najstarszych form spędzania wolnego czasu przez osoby w różnym wieku. Są to gry: zręcznościowe - doskonalające sprawność manualną, intelektualne- rozwijające słownictwo, logiczne myślenie oraz towarzyskie- dające możliwość interakcji oraz rozwijające sprawności komunikacyjne.

Poniżej znajdziecie opis dwóch zabaw stolikowych, w które możecie pobawić się z całą rodziną.

7 PYTAŃ RZYMSKICH

materiały do zabawy: pisaki i kartki dla każdego uczestnika

Zadanie polega na odpowiedzi na 7 pytań: kto?, z kim?, kiedy?, gdzie?, co robił?, dlaczego?, co z tego wynikło? Pierwsza osoba pisze odpowiedź na pytanie "kto?", następnie zagina kartkę, aby odpowiedź nie była widoczna i podaje ją kolejnej osobie.Ta odpowiada na drugie pytanie, zagina kartkę i podaje ją dalej, aż do wyczerpania pytań. Na koniec głośno czytamy powstałe zdania.

KTO ZDOBĘDZIE WIĘCEJ KRATEK

materiały do zabawy: kartki w kratkę i dwa długopisy

Gra dla dwóch osób. Na kratkowanym papierze rysujemy 8 rzędów po 8 kropek w równych odległościach. Pierwsza osoba wykreśla linię poziomą lub pionową, łączącą ze sobą dwa kolejne punkty, następnie robi to druga osoba i tak na zmianę. Komu uda się zamknąć kwadracik, ten wpisuje w niego pierwszą literę swojego imienia oraz rysuje następną kreskę. Wygrywa ten, kto ma wpisanych więcej liter swojego imienia.

dogóry