Strona główna/Wydarzenia/Aktualności/Poznaj osoby które tworzą Centrum Kultury Archetti – (..)
03/06 2020
#ATElier

Poznaj osoby które tworzą Centrum Kultury Archetti – Instruktor Małgorzata Letner-Melczyk

Na pewno znacie ją z codziennych zajęć w naszej instytucji, ale dziś macie okazję poznać ją trochę bliżej. Zadaliśmy jej kilka pytań. Zapraszamy do lektury.

Skąd wzięło się Pani zamiłowanie do tańca?

Tak jak większość dzieci tańczyłam i śpiewałam w przedszkolu, uwielbiałam to także robić  w domu. Moja ulubiona pani z przedszkola poprosiła rodziców aby zaprowadzili mnie na lekcje rytmiki i tańca do Domu Kultury Kopalni "Kościuszko".  Przez wszystkie lata szkolne pragnęłam tańczyć i śpiewać na scenie.

Jaka była Pani ścieżka edukacji i kariery zawodowej?

Niestety moi rodzice nie zgadzali się, abym mieszkała w internacie szkoły baletowej w Bytomiu więc edukację  odbywałam w Liceum Ogólnokształcącym w Jaworznie dalej marząc o tańcu. Kiedy  Radiokomitet w Warszawie ogłosił egzaminy do Studium Wokalno - Tanecznego przystąpiłam do nich i po ich zdaniu  podjęłam naukę i pracę w nowo powstającym  Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Po kilku latach występowania na scenie teatru oraz brania udziału w  muzycznych spektaklach telewizyjnych postanowiłam spróbować swoich sił w innych formach tanecznych. Aplikowałam i dostałam się do Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" gdzie spędziłam najpiękniejsze chwile w karierze występując na scenach krajowych i zagranicznych jako solistka baletu.

Jakie zajęcia Pani prowadzi?

Prowadzę zajęcia w grupie przedszkolaków "Bąbelki". Są to ćwiczenia z rytmiki , tańca i śpiewu. W formie zabawy, gier i ćwiczeń próbuję wszczepić najmłodszym radość z przeżyć emocjonalnych związanych z tańcem i śpiewem.

Drugą grupa, z którą pracuję to dzieci szkolne skupione w zespole "Jaworowe Ludki". Podstawowym celem zajęć w zespole jest zaznajomienie dzieci z bardzo cennymi elementami tańców ludowych z różnych regionów naszego kraju. Poprzez stare obrzędy i zwyczaje ludowe przekazuję naszą tradycję narodową.

Trzecia część mojej pracy to prowadzenie zespołu śpiewaczego "Jawor". Członkowie zespołu to młodzież i dorosłe osoby. Nasz zespół kultywuje tradycje ludowe szerząc je wśród publiczności na wielu koncertach .

Jaki musi być instruktor?

Moją pracę instruktora i choreografa traktuję jako przedłużenie mojej pasji do tańca i śpiewu. W tym zawodzie potrzebna jest cierpliwość, kreatywność i sympatia do dzieci i młodzieży.

Pani ulubione zajęcia poza pracą?

Bardzo lubię czytać książki, spacery z mężem i psem, oglądanie filmów muzycznych. Moje hobby to także praca w ogrodzie.

Centrum Kultury Archetti 1Centrum Kultury Archetti 2Centrum Kultury Archetti 3Centrum Kultury Archetti 4Centrum Kultury Archetti 5Centrum Kultury Archetti 6Centrum Kultury Archetti 7Centrum Kultury Archetti 8Centrum Kultury Archetti 9
dogóry