Strona główna/Wydarzenia/Festiwale i Konkursy/Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek

Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek

Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek

Podczas świąt Bożego Narodzenia nie może zabraknąć zapachu choinki, smaku tradycyjnych potraw oraz przepięknych dźwięków polskich kolęd i pastorałek. Tych ostatnich z pewnością będzie wiele podczas organizowanego przez Archetti Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek dla Solistów “Hej Kolęda, Kolęda!”.

Po ogromnych sukcesach poprzednich edycji ATElier Kultury podjęło się organizacji kolejnych odsłon konkursu. Adresowany jest on do dzieci i młodzieży, a głównymi celami, które mu przyświecają, są kultywowanie świątecznych tradycji oraz rozwijanie muzycznych talentów.

Młodzi soliści rywalizują w pięciu grupach wiekowych:

  1. Kategoria I Dzieci Przedszkolne – 5, 6 latki.
  2. Kategoria II Uczniowie Klas I – III Szkół Podstawowych.
  3. Kategoria III Uczniowie Klas IV – VIII Szkół Podstawowych.
  4. Kategoria IV Uczniowie Szkół Średnich.
  5. Kategoria V Dorośli.

Uczestnicy mają za zadanie zaprezentować dwa utwory muzyczne. Pierwszym z nich jest corocznie przypisana do konkretnej kategorii wiekowej kolęda, natomiast drugim może być kolęda, pastorałka lub świąteczna piosenka w języku polskim.
Utwór muzyczny samodzielnie wybrany przez uczestnika powinien mieć charakter kontrastujący z nastrojem obowiązkowej kolędy.

Sposób wykonania utworów, ich dobór i walory artystyczne wykonania ocenia jury złożone z profesjonalnych muzyków. Laureaci wyłonieni we wszystkich kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy. Zdobywcy pierwszych miejsc w dwóch najwyższych kategoriach wiekowych, dodatkowo otrzymają możliwość występu wraz z muzykami Archetti, podczas Koncertu Kolęd Orkiestry, organizowanego w następnym roku. Jest więc o co walczyć!

dogóry